غذاهایی باعث رشد بیشتر میشود

چه غذاهایی باعث رشد بیشتر می شود ؟

چه غذاهایی باعث رشد بیشتر می شود ؟ یک رژیم غذایی مغذی سالم و متعادل برای افزایش قد ضروری است. کودکان برای جلوگیری از رشد لکه دار باید در طی سالهای رشد ، غذاهای مغذی مصرف کنند. بزرگسالان همچنین می توانند مدت طولانی پس از پایان دوره رشد خود را با خوردن درست غذا چند سانتی متر به قد خود اضافه کنند.

 

غذاهای اصلی که باعث رشد قد شما می شود

چه غذاهایی باعث رشد بیشتر می شود ؟ غذاهای سرشار از پروتئین و غذاهای غنی از ویتامین و مواد معدنی باعث بلندتر شدن رشد شما می شوند. پروتئین ها حاوی اسیدهای آمینه هستند که حاوی آنزیم ها ، هورمون ها و آنتی بادی هایی هستند که باعث تحریک رشد و عملکرد مؤثر در بدن انسان می شوند. تخم مرغ ، ماهی ، شیر و حبوبات رژیم های غذایی سرشار از پروتئین هستند. برخی غذاها باعث کاهش فعالیت هورمونهای رشد انسان می شوند که قد شما را بلندتر می کند. بنابراین این غذاها باید از رژیم غذایی شما حذف شوند. این مواد غذایی شامل کربوهیدرات ها و چربی ها هستند. غذاهای سرشار از کربوهیدرات مانند غلات ، نان و برنج مانع از رشد می شوند. اروپایی ها پروتئین بیشتری در رژیم غذایی خود نسبت به کربوهیدرات ها مصرف می کنند و از این رو قد بلندتر از آسیایی هایی هستند که غذاهای غنی از کربوهیدرات می خورند.

 

گوشت ها حاوی چربی های زیادی و چربی های اشباع شده هستند که مانع از رشد می شوند. بنابراین گوشت زیادی نخورید. اگر در حال خوردن غذای غیر گیاهی هستید ، به گوشت های بدون چربی قرمز ، جگر ماهی یا غذاهای دریایی مانند سالمون صورتی با استخوان های بلند ، خرچنگ های آبی ، قزل آلای رنگین کمان و صدف هایی که از نظر چربی کم هستند ، می خورید. از شیرینی ها ، شیرینی ها ، نوشابه و شیرینی هایی که از نظر چربی زیاد هستند ، خودداری کنید. الکل ، مواد مخدر و سیگار کشیدن نیز می توانند رشد را عقب بیندازند.

 

کلسیم پیش نیاز رشد استخوانهای سالم است. از این رو غذاهای سرشار از کلسیم مانند شیر و سایر لبنیات مانند ماست و پنیر لزوماً باید بخشی از رژیم غذایی شما باشند. سبزیجات بدون برگ یکی دیگر از منابع کلسیم هستند.

 

مرکبات مانند پرتقال و لیمو سرشار از ویتامین C هستند که جذب کلسیم را تقویت می کنند و از این رو منجر به رشد استخوان می شوند.

 

غذاهای دیگر که باعث بلندتر شدن شما می شود غلات سبوس دار ، سبزیجات ، میوه ، لوبیای خشک شده مانند نیگاری ، گاو پنیر و سویا هستند. نوشیدن مقدار زیادی آب به شما کمک می کند با افزایش رشد ماهیچه ها قد خود را افزایش دهید. پروتئین آب پنیر و مرغ آب پز نیز می توانند کمک کنند. از جمله غذاهایی که باعث افزایش قد در رژیم غذایی شما می شوند از این رو برای دستیابی به رشد کامل از نظر روحی و جسمی بسیار مهم هستند.

براي بازديد از سايت من در اينجا کليک کنيد . http://greennoor.ir . سايت تخصصي افزايش قد گرين نور

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خرید پکیج افزایش قد 09368524133
خرید پکیج افزایش قد