افسانه های افزایش قد

مضرات داروهای افزایش قد

((مضرات داروهای افزایش قد مقاله قبل تر))

چاقی تجمع چربی های اضافی یا غیر طبیعی است که ممکن است سلامتی را مختل کند. در بزرگسالان ، شاخص توده بدنی (شاخص توده بدنی) شاخص معمول مورد استفاده برای طبقه بندی وزن و قد است. BMI یک فرد با تقسیم وزن خود در برابر کیلوگرم بر قد وی در متر مربع اندازه گیری می شود. در چاقی بزرگسالان به شرح زیر توسط WHO؛
• BMI بزرگتر یا مساوی با اضافه وزن 25 یا اضافه وزن
• BMI برابر یا بیشتر از 30 به عنوان چاقی

سن در کودکان نقش مهمی در تعریف چاقی دارد. كودكان زير 5 سال در صورتيكه وزن متوسط ​​قد آنها از 3 انحراف معيار در متوسط ​​استاندارد رشد كودك WHO بيشتر باشد ، چاق تلقي مي شوند. WHO مرجع رشد كودكان را در سنین 5 تا 19 سال چاق می داند اگر وزن آنها از قد بالاتر از 2 انحراف معیار باشد.

حقایق درباره چاقی

در سال 2016 ، حدود 13٪ از جمعیت جهان چاق در نظر گرفته شده بودند که از این آمار ، 11٪ مرد و 15٪ زن بودند. در همان سال در حدود 41 میلیون کودک زیر 15 سال چاق بودند در حالی که 340 میلیون کودک بین 5 تا 19 سال چاق بودند. چاقي مدتي است كه در كشورهاي با درآمد بالا يك مشكل تلقي شده است ، با اين وجود اوضاع در حال تغيير است زيرا اخيراً چاقي در هر دو كشور متوسط ​​و كم درآمد نيز وجود دارد. به عنوان مثال از سال 2000 ، مواردی در مورد چاقی در آفریقا افزایش یافته است که تعداد آنها با ارزش تخمینی 50٪ در کودکان افزایش یافته است. در آسیا ، تقریباً نیمی از کودکان زیر 5 سال در داده های جمع آوری شده در سال 2016 چاقی در نظر گرفته شدند. مرگ های بیشتر نیز در مقایسه با مرگ و میر ناشی از مشکلات مربوط به اضافه وزن ، با چاقی و اضافه وزن مرتبط است.

علل چاقی

چاقی عمدتاً ناشی از عدم تقارن در سطح انرژی بین کالری های مصرفی و مصرفی است. افزایش جهانی وجود دارد. (الف) مصرف غذاهایی که چربی غلیظ هستند و چربی بالایی دارند. (ب) افزایش خواب جسمی به دلیل ماهیت میز بودن ساختار کار ، شهرنشینی و اشکال مختلف حمل و نقل. تغییرات محیطی و اجتماعی منجر به تغییر در الگوهای جسمی و رژیم غذایی شده است. عدم حمایت از اقدامات در بخش های بهداشت ، کشاورزی ، آموزش و حمل و نقل نیز به برخی از تغییرات مشاهده شده افزود. ((مضرات داروهای افزایش قد مقاله قبل تر)) 

افزایش سطح BMI منجر به تعدادی از بیماریهای واگیردار از قبیل:
• بیماریهای قلبی عروقی (سکته مغزی و حمله قلبی).
• سرطان (کلیه و روده بزرگ)
• اختلالات اسکلتی-عضلانی (آرتروز)
• دیابت

همچنین با افزایش سطح BMI خطر بیماریها افزایش یافته است. برخی از ناتوانی ها و مرگ و میر زودرس با چاقی کودکان در جایی که کودکان در بزرگسالی با این بیماری بزرگ شده اند مرتبط بوده است. کودکان چاق همچنین در تنفس ، فشار خون بالا و مقاومت در انسولین ، افزایش شکستگی و اثرات روانی مشکل دارند. از چاقی  ((مضرات داروهای افزایش قد مقاله قبل تر)) ، اضافه وزن و سایر بیماریهای غیر واگیر می توان جلوگیری کرد. یک جامعه و یک محیط ، که پشتیبان است ، در شکل گیری گزینه های مردم نقش اساسی دارد. افراد می توانند از نظر خوردن غذاهای سالم تر و تمرینات بدنی منظم بهترین انتخاب را داشته باشند که این امر به کاهش و جلوگیری از چاقی و مسئله مربوط به اضافه وزن منجر می شود. در سطح فردی می توان میزان مصرف چربی ها را محدود کرد و غذاهای قندی میزان مصرف سبزیجات ، میوه ها ، آجیل و غلات را افزایش می دهد. افراد نیز باید درگیر فعالیتهای بدنی منظم باشند. از نظر ارتقاء رژیم های غذایی سالم ، صنایع غذایی همچنین می توانند نقش مهمی را در تضمین آن داشته باشند.
• مواد غذایی فرآوری شده باعث کاهش محتوای چربی ها و قند می شوند
• همه مصرف کنندگان می توانند از غذاهای سالم برخوردار باشند.
• غذاهایی که برای کودکان تهیه شده است و آنها را می خورند

منبع مقاله: http://EzineArticles.com/9864565

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خرید پکیج افزایش قد 09368524133
خرید پکیج افزایش قد