افسانه های افزایش قد

مضرات آمپول افزایش قد

((مضرات آمپول افزایش قد مقاله قبل تر))

شناختن و درک عوامل مؤثر در فشار سازه های بتنی برای اطمینان از ریختن موفقیت آمیز حائز اهمیت است. هنگام قرار دادن بتن ، عوامل مختلفی را كه در تعیین میزان قرارگیری و ارتفاع ریختن نقش دارند ، در نظر خواهیم گرفت.

وزن واحد بتن

وزن واحد بتن که می تواند از لحاظ جغرافیایی متغیر باشد ، به طور معمول 140 تا 150 پوند در هر فوت مکعب است. وزن بتونی کمتر از فشار بتونی کمتری برخوردار است ، در حالی که وزن بیشتر بتن باعث افزایش فشار می شود.

ارتفاع بتن پور

ارتفاع ریختن بتن به معنای کل ارتفاع دیواری است که بتن در طول یک بار ریخته می شود. بتن = وزن واحد وزن

اگر بتن در حال رسیدن به مجموعه اولیه بین آسانسورها نباشد ، این همان چیزی است که فشار سازه بتونی خواهد بود. در حالت ایده آل ، قرار دادن بتن به گونه ای مناسب است که هر بالابر به مجموعه اولیه برسد.

زمان تنظیم

عوامل زیر بر زمان تنظیم بتن تأثیر می گذارد. پس از راه اندازی بتن ، فشار بتن صفر وجود دارد.

شیمی مخلوط بتن – این فشار فشار قالب بتن را تحت تأثیر قرار می دهد. فاکتورها عبارتند از: نوع سیمان ، سرباره یا خاکستر مگس و عقب اندازها – همه اینها فشار قالب را افزایش می دهد. پس از آن ، شتاب دهنده ها زمان تنظیم  ((مضرات آمپول افزایش قد مقاله قبل تر)) را سرعت می بخشند و فشار را کاهش می دهند.
دمای بتن – درجه حرارت بالاتر برابر با زمان تنظیم کوتاه تر است. دمای محیط بر دمای بتن تأثیر می گذارد. بنابراین ، می توان از سرعت کمتری در زمستان استفاده کرد.
روش و عمق ارتعاش – هر روش تلفیقی ، در داخل یا خارج ، باید با آسانسور انجام شود. اختلال در آسانسور در تنظیم آسانسورهای قبلی تأثیر می گذارد ، افزایش ارتفاع تنظیم نشده بتن ، ایجاد فشار بیشتر برای فرم دهی.
میزان قرارگیری و روش – این فشار فشار بتن را تحت تأثیر قرار می دهد – قرارگیری آهسته باعث فشار کمتر می شود. میزان قرارگیری در پاها در ساعت است. مثال: اگر بتن در یک دیوار 10 فوتی قرار داده شده بود و دو ساعت طول می کشد. نرخ قرارگیری 5 فوت در ساعت خواهد بود.
جریان پذیری بتن – بتن با افت 7.0 یا بیشتر ، و همچنین بتن خود تحکیم (SCC) ، هیچ زمان تنظیم اولیه ندارد.
ضخامت دیواره – در تئوری ، ضخامت دیواره تأثیر ن ((مضرات آمپول افزایش قد مقاله قبل تر)) می گذارد بر فشار قالب بتونی. با این حال ، یک دیوار باریک ممکن است به دلیل اثرات پل زدن ، فشارهای کمتری را ایجاد کند.
به طور خلاصه ، عوامل اصلی تأثیرگذار بر فشار سازه بتونی شامل میزان قرارگیری ، مخلوط بتن و درجه حرارت است. معمولاً میزان قرارگیری در زمستان باید کمتر از تابستان باشد. در اصل فرقی نمی کند که چند متر مکعب در ساعت قرار داده شود یا پروژه چقدر بزرگ باشد. آنچه اهمیت دارد میزان قرارگیری در هر ارتفاع و زمان (ارتفاع ریخته شده دیوار در ساعت) است.
این اطلاعات برای ارائه دانش است که می تواند از آن در تصمیم گیری در مورد قرار دادن بتن با آگاهی از عوامل مختلف مؤثر بر فشار سازه بتنی استفاده شود.

لی

منبع مقاله: http://EzineArticles.com/1279854

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خرید پکیج افزایش قد 09368524133
خرید پکیج افزایش قد