افسانه های افزایش قد

افزایش قد بعد از پریودی

((افزایش قد بعد از پریودی مقاله قبل تر))

Cinema 4D ویژگی های بسیاری دارد و امکان شخصی سازی رابط کاربری شما یکی از خاص ترین هاست. این قابلیت نه تنها به شما امکان می دهد تا رابط مدیریت خود را شخصی سازی کنید ، بلکه یک معرفی ضمنی از کنترل های Xpresso و ویرایشگر در این فرآیند دریافت می کنید. اگر این کافی نباشد ، انجام این کار بسیار ساده است. علاقه مند؟ ادامه مطلب

مراحل ایجاد رابط داده های دلخواه و سپس شخصی سازی بیشتر با ابزارهای منو و Xpresso بسیار رو به جلو است. نه تنها مراحل بسیار مستقیم رو به جلو ، شما تغییرات خود را فوراً مشاهده می کنید و می توانید آنها را آزمایش کنید ، “کارایی” آنها را تأیید کنید ، بلافاصله!

بیایید با یک موضوع و یک چراغ شروع کنیم و برخی از داده های کاربر را برای نور اضافه کنیم. در حالی که ما مراحل را طی می کنیم ، خواهید دید که چقدر راحت است.

با ایجاد یک کره و هواپیما شروع کنید. بگذارید کره شما بالای هواپیمای شما استراحت کند و یک نورافکن را روشن کند که کره شما را روشن کند. همواره اشیاء را برای اضافه کردن متریال واضح تر می کند ، بنابراین اگر از متریال دوست دارید ، شیشه یا کاشی استفاده کنید ، به شما کمک می کند تا دو جسم ما از هم متمایز شوند ، به هر حال از یک ماده تصویری زیبا استفاده کنید.

با انتخاب نور خود ، در زیر پانل “صفات” ، “داده کاربر” ، “افزودن داده کاربر” را انتخاب کنید. این کار باعث می شود پانل منوی جدید با خصوصیاتی که می خواهید تعریف کنید ، بیاید. در مورد ما ، تحت نام “قد” و “Data Type” را وارد کنید ، “Float Slider” را وارد کنید. شما چندین ویژگی دیگر مانند واحد ، حداقل و حداکثر مقادیر را می بینید اما صرفاً نامگذاری داده اطلاعات ما و مشخص کردن نوع داده آن همه چیز مورد نیاز ماست.

به محض ایجاد اولین مورد داده خود ، آن را در زیر پانل “داده کاربر” شی مشاهده می کنید. اگر در حال حاضر نیستید ، روی چراغ خود کلیک کنید ، روی پانل “User Data” کلیک کنید و مقدار “قد” جدید تعریف شده در آن وجود دارد. شما نوار لغزنده را برای تنظیم آن می بینید زیرا آن را برای رابط کاربری خود ، “کشویی شناور” انتخاب کرده اید.

با این حال ، اگر آیتم داده تعریف شده جدید خود را اسلاید کنید ، هیچ اتفاقی نمی افتد! خوب ، به این دلیل است که ما باید داده های تازه تعریف شده خود را به یک مورد داده وصل کنیم. این کار بسیار آسان است و واقعاً تمام آنچه در آن وجود دارد وجود دارد. ابتدا ، با انتخاب نور خود ، روی پانل “داده کاربر” در زیر ویژگی ها کلیک کنید ، سپس بر روی ویژگی “قد” تازه تعریف شده ما کلیک راست کنید. با این کار پانلی از گزینه ها باز می شود. اولین مورد را در بالا انتخاب کنید: “انیمیشن” ، سپس “درایور را تنظیم کنید”. این سلسله گزینه ها مانند بسیاری از مواردی است که منوی کودک در هنگام انتخاب گزینه های نمایش داده می شود. دنبال کردن آن بسیار آسان است.

ما فقط چه کردیم؟ ما داده داده های تازه تعریف شده خود را به عنوان “درایور” یک مورد از داد ((افزایش قد بعد از پریودی مقاله قبل تر)) ه های تعریف شده قبلی تنظیم می کنیم. در این حالت ، ارتفاع نور ما است. اکنون زبانه “مختصات” را در زیر مجموعه ای از مقادیر مشخصه انتخاب کنید ، مقدار “Y” را انتخاب کنید که ارتفاع نور ما را تعیین می کند ، کلیک راست بر روی “Y” ، و زیر “Animation” ، “Set Driver (Absolute)” را انتخاب کنید. اکنون ما مورد داده جدید تعریف شده خود را به یک مورد داده قبلاً تعریف شده وصل کرده ایم.

اکنون به برگه “داده کاربر” برگردید ، نوار لغزنده را حرکت داده و ببینید که اکنون این واقعاً ارتفاع ، مقدار “Y” نور ما را تنظیم می کند. خیلی باحال؟ با این وجود بخش واقعاً جالب اینجاست. در زیر پنل “اشیاء” به شیء نور خود نگاه کنید و ببینید اکنون یک برچسب Xpresso در کنار آن قرار دارد. بر روی برچسب Xpresso دوبار کلیک کنید و نور “Y Position” را به سمت “Range Mapper” می بینید ، سپس به سمت خروجی برای “Y Position” هدایت می شوید. “محدوده نقشه راه” ممکن است برای شما خیلی معنی نداشته باشد اما کاملاً شهودی است. جعبه “Range Mapper” در دنیای Xpresso تابعی را نشان می دهد که دامنه ((افزایش قد بعد از پریودی مقاله قبل تر))  مقادیر یک پارامتر معین را “نقشه” می کند. در مورد ما ، پارامتر ارتفاع نور است.

این یک روش عالی برای معرفی خود با ساختار ویرایشگر Xpresso ، گسترده تر کردن مجموعه مهارت های سینما در حالی است که شما در حال ایجاد رابط کاربری شخصی خود برای یک پروژه خاص هستید! بد نیست برای یک معرفی ساده … به “داده کاربر”.

ما در آموزش بعدی ما بیشتر از “داده های کاربر” و امکانات Xpresso را بررسی خواهیم کرد.

الهام بخش ، جهانی فکر کنید ، محلی عمل کنید.

طراح وب سایت Tom Womack از Adobe Creative Suite 5 و Cinema 4D 12.0 استفاده می کند و سایت های پویا با رسانه های غنی ایجاد می کند.

http://www.webforu2.com

منبع مقاله: http://EzineArticles.com/5702542

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خرید پکیج افزایش قد 09368524133
خرید پکیج افزایش قد