افسانه های افزایش قد

ازافزایش قد

((ازافزایش قد مقاله قبل تر))

تپه صخره ای بالای محل اتصال دو رودخانه قدرتمند اروپایی دانوب و ساوا برای استقرار این شهر عالی بود. در طول قرن ها ، این شهر ساکنان و اربابان زیادی را تغییر داده است ، ظاهر و اندازه آن ، اما هرگز موقعیت غالب آن نیست. دیوارهای آن برای تازه واردان از رودخانه سفید می شد ، بنابراین در نهایت نام Beograd (ترجمه صربی: شهری سفید) را بدست آورد. مسافرینی که از سرزمین های دور از زیر دیوار بلگراد قایقرانی می کردند ، از قلعه محکم ، ارتفاع برج و تقارن قلعه در بالای تپه شگفت زده می شوند. یک قایق رانده شده توسط نسیم رودخانه ، در کنار شهر ، ساختمان های جدید ، خیابان ها و میادین ، ​​در نهایت صلح خود را در یکی از بنادر شهر پیدا می کند. و مسافری که امروزه از آن به عنوان گردشگر یاد می کنیم ، می تواند در تقویم کشتی ببیند که سال 1403 است ، اوایل آغاز قرن شانزدهم. در آن سال ، برای اولین بار ، بلگراد به پایتخت صربستان تبدیل شد. در آن زمان استیفن استیفن ، پسر شاهزاده لازار ، ارباب صربستان بود. وی با استفاده از مذاکرات دیپلماتیک ماهر و به دنبال مکانی برای تأسیس پایتخت صربستان در شمال دورافتاده ، توانست بلگراد را از مجارها بدست آورد. تنها 23 سال طول کشید تا یک منطقه کاملاً ویران و متروک به شهری جدید و درخشان تبدیل شود. استیفن استیفن در منشور صادر شده در این شهر نوشت: من از زمان های بسیار قدیم زیباترین مکان را پیدا کرده ام ، شهر بزرگ بلگراد که به طور عادی خراب و متروک است. من آن را بزرگ کردم و به مقدس مقدس تقدیم کردم.

دسپوت استفان به عنوان یک مرد تحصیل کرده و پیشرفته ، نویسنده زیباترین سطوح ادبیات قدیمی صربستان و خواننده مشتاق ، در درجه اول می خواست بلگراد را به یک مرکز اقتصادی ، فرهنگی و مذهبی کشور تبدیل کند.

Despot استفان با داشتن مزایای اقتصادی چشمگیری که در منشور نوشته شده است ، دارای یک تمبر طلایی بود ، بسیاری از بازرگانان ، صنعتگران و ساکنان دیگر را از خود و سایر کشورها جذب کرده است. استیفن استیفن با آرزو برای اقامت ایمن برای همه تازه واردان شهر ، ابتدا استحکامات قدیمی ، برجهای دفاعی و دیوارها را ترمیم کرد.

سپس استفان “Gornji grad” (شهر فوقانی) و یک مجتمع کاخ را به عنوان یک موجود جداگانه که توسط یک برج قدرتمند به نام نبوجاسا ساخته شده بود ، ساخته و یک درب با یک پل متحرک ساخته است. در آنجا با خانواده و اشراف دیگر زندگی کرد.

با این حال ، زندگی در شهر پایین شهر انجام شد ، جایی که حرکت تجارت و صنا ((ازافزایش قد مقاله قبل تر)) یع دستی از طریق کاهش Despot به حدی زیاد بود که شهر ده برابر شد. به غیر از بازرگانان صرب ، بلگراد عمدتاً سكونت داشت و مورد بازدید شهروندان دوبرونیك و مجارها و تعداد كمتری از فرانسوی ها ، ایتالیایی ها ، ونیزی ها و دیگران قرار گرفت. در شرایط امروز می توان نتیجه گرفت که از جمله موارد دیگر ، بلگراد یک شهر توریستی کاملاً توسعه یافته بود که مردم در آن می خریدند. عرضه بازار بلگراد غنی و متنوع بود. بیشترین کالاهای صادراتی سنگ معدن ، سرب ، مس ، جیوه و فلزات گرانبها ، نقره و طلا بود. چرم ، موم و پنیر به دنبال داشت. نمک ، ادویه جات ترشی جات ، آب نبات ، پارچه های گران قیمت ، پوشاک و مرواریدهای جواهرات وارد می شدند. این بدان معناست که قدرت خرید شهروندان بلگراد از زمان وجود چنین تقاضا برای کالاهای لوکس در سطح بالایی قرار داشته است. در چنین شهری پرجمعیت ، یک صندلی مذهبی از کشور صربستان ، کرسی کلانشهر بلگراد وجود داشت. برای این منظور استبداد کلیسای شهری “Uspenije preciste Vladicice” ، در ضلع شرقی شهر را در یک باغ بزرگ و با مزرعه های مختلف تزئین می کند. علاوه بر این چندین کلیسا و حتی یک اسقف کلی ((ازافزایش قد مقاله قبل تر)) سای کاتولیک وجود داشت که توسط بیگانگان مورد استفاده قرار می گرفت.

بلگراد به لطف یک دوره صلح آمیز و سیاست ماهرانه و خردمندانه دسپوت استفان به پیشرفت این نوع دست یافت ، بنابراین برجها و دیوارهای بی شمار مجبور به خدمت برای دفع دشمنان نبودند. مسافران از جاهای مختلف ، از شرق و غرب ، شمال و جنوب می توانند با خیال راحت از پایتخت صربستان دیدن کنند.

بلگراد آنها را به گرمی پذیرا شد و آنها خاطره خوبی از آن به یادگار گذاشتند. بلگراد هنوز هم چنین شهری – مهمان نواز و دوستانه است. بنابراین از بلگراد ، شهری که 600 سال پیش برای نخستین بار پایتخت صربستان شد ، بازدید کنید و تا به امروز یک مرکز فرهنگی ، اقتصادی و توریستی باقی مانده است.

بازدید کنید

منبع مقاله: http://EzineArticles.com/4545395

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خرید پکیج افزایش قد 09368524133
خرید پکیج افزایش قد