افسانه های افزایش قد

تظافزایش قد

((تظافزایش قد مقاله قبل تر))

موسمی Ghats Western آنقدر رمانتیک ، جذاب ، نیرومند ، جذاب ، ارزشمند است که پدیده ای را تجربه کند که تقریباً می توانید عاشق آن شوید!

باد موسمی از اقیانوس شرقی هند شرقی با خشم کامل به غات غربی حمله می کند که تقریباً عمود بر مسیر آنها قرار دارد. بادها باید بلند شوند زیرا کوهها اجازه عبور از روی آنها را نمی دهند. در این فرایند ، آنها مجبور به بلند شدن 4000- 6000 پا هستند و بارندگی شدید در نوار باریکی در امتداد غاتس از نوک جنوبی کرالا تا چند صد مایل شمال بمبئی رخ می دهد.

اگر می خواهید از هندوانه کاملاً لذت ببرید ، Mahabaleshwar (ارتفاع 4500 فوت) از Ghats بلند شده و مشرف به بمبئی جایی برای شما است. ایستگاه مذكور 116 روز بارانی از 122 ژوئن تا سپتامبر دارد. در ماه جولای بیش از 100 اینچ و کمی بیش از 250 اینچ در کل فصل موسمی دریافت می کند. ((تظافزایش قد مقاله قبل تر)) 

اگر شروع به حرکت در امتداد این نوار باریک در امتداد Ghats غربی کنیم که در آن طرف شرقی ما با کوه هایی با ارتفاع متوسط ​​5000 پا قرار داریم و در ضلع غربی اقیانوس هند قرار دارد ، می بینیم که همه مناطق به همان اندازه دریافت نمی کنند بارش باران.

با شروع از ساحل کرالا ، میزان بارش بسیار سنگین است. سپس با حرکت در امتداد نوار به سمت بمبئی ، حداکثر در گوا رخ می دهد ، سپس کمی تا بمبئی کاهش می یابد. از بمبئی به بعد این کاهش سریعتر می شود و با رسیدن به سورات ، میزان باران موسمی به 40 اینچ کاهش یافته است.

پدیده جالب دیگر این است که نوار مورد بحث ما در سمت بادگیر است. در طرف لجن ، یعنی در آن طرف قاتس ، میزان باران به شدت کم می شود به طوری که فلات دککان حتی یک دهم مبلغی را که ما در Mahabaleshwar دریافت می کنیم و در حیدرآباد باران موسمی به 15 اینچ نمی رسد. دلیل این امر این است که وزش باد از طرف ((تظافزایش قد مقاله قبل تر))  دیگر به عنوان باد خشک با رطوبت بسیار کمی در آن باقی مانده است.

به طور خلاصه ، با توجه به تأثیر کوه شناسی ، وزش باد رطوبت توسط Ghats غربی برداشته می شود تا باران فوق العاده سنگین ، زیبا و جذاب را در امتداد نوار باریک در سواحل غربی هند ایجاد کند. این باران یکی از دیدنی ترین دیدنی هایی است که در طول هندوستان در کل هند مشاهده می شود

وقار آوان یک نویسنده سطح پلاتین است. سرگرمی های وی شامل خواندن کتاب و نوشتن مقاله در مورد آب و هوا و آب و هوا ، تاریخ ، جغرافیا ، دین ، ​​خودیاری ، خودسازی ، مهارت های واژگان و سایر مباحث مورد علاقه عمومی است. وقار آوان بیش از 10 سال تجربه نوشتن مقاله و کارشناسی ارشد دارد

منبع مقاله: http://EzineArticles.com/9728064

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خرید پکیج افزایش قد 09368524133
خرید پکیج افزایش قد