افسانه های افزایش قد

تزریق سوما برای افزایش قد

((تزریق سوما برای افزایش قد مقاله قبل تر))

چگونگی تبدیل مواد غذایی به مواد مغذی

وقتی مواد غذایی جامد است ، آن را می جویم. اگر مایع باشد آن را می بلعیم. بعد از گلوی ما پایین می آید. جالب است بدانید که چه اتفاقی برای غذا در کل دستگاه گوارش می افتد و چگونه عادات غذایی ما بر سلامتی ، تناسب اندام و سلامتی ما تأثیر می گذارد.

فرآیند دهان:

وقتی غذای خود را در دهان می جویم ، به قطعات کوچک شکسته می شود و با بزاق مخلوط می شود. بزاق یک مایع آبکی بی رنگ است که همیشه در دهان ما وجود دارد. این ماده حاوی آنزیم هایی است که غذا را هضم می کنند. این آنزیم های موجود در بزاق ، نشاسته های نامحلول را به مواد محلول در آب تبدیل می کنند.

در واقع این روند هضم است. آنزیم ها بسیاری از مواد غذایی پیچیده را به مواد ساده تری تبدیل می کنند که توسط بدن جذب می شوند و برای نیازهای آن استفاده می شوند. این آنزیم ها توسط اندام ها / غدد مختلف ساخته می شوند. آنچه سرانجام پس از پردازش مواد غذایی در دستگاه گوارش باقی می ماند ، برای بدن مفید نیست و به عنوان مدفوع یا مدفوع از بدن خارج می شود.

وقتی بو می دهیم غذا ، دهان ما آب می شود. بزاق از سه جفت غدد بزاقی شروع به جریان می کند – یک جفت در زیر و در جلوی هر گوش ، یک جفت دیگر در پشت فک پایین و جفت سوم در زیر زبان.

ما به طور معمول حدود 8 تا 10 فنجان بزاق در روز ، در دهان خود تولید می کنیم.

آنزیم موجود در این بزاق کربوهیدرات را به شکل های ساده تر محلول قند تجزیه می کند.

هر چه بیشتر غذاهای خود را با آرمیدن خرد کنیم ، بهتر می شود. بزاق می تواند سریعتر روی غذا عمل کند. جویدن کامل به روند هضم کمک می کند. (گفته می شود هر لقمه غذایی باید 32 بار ، یک بار برای هر دندان جویده شود).

سپس غذا از طریق لوله غذایی به گلویم منتقل می شود. درب انعطاف پذیر کوچک در لوله غذایی ما ، به نام اپیگلوت ، هنگامی که غذایمان را کم می کنیم به طور خودکار بسته می شود. این مانع از پایین آمدن غذا از گذرگاه اشتباه که لوله باد است ، در کنار هم قرار گرفته است.

فرآیند معده:

شکم یک ارگان مهم کیسه ای است. دائماً منقبض شده و آرامش می بخشد و غذای داخل آن را حل می کند. داخل معده معده آنزیم های زیادی را ترشح می کند.

این آنزیم ها به منظور جلوگیری از جذب مواد مغذی بدن به تجزیه پروتئین ها کمک می کنند. این مواد مغذی سپس توسط بدن برای ترمیم بدن یا رشد بدن یا به عنوان سوخت (انرژی) استفاده می شوند.

تعداد زیادی غدد در پوشش معده وجود دارد. یکی از آنزیم ها به نام رنین ، پروتئین را از شیر ، به کشک نرم تبدیل می کند. آنزیم دیگری به نام پپسین ، زنجیره های پروتئینی طولانی را به واحدهای کوچکتر به نام پپتون ها تجزیه می کند که در آب محلول هستند.

معده همچنین مقدار زیادی اسید هیدروکلریک را ایجاد می کند. این همان اسیدی است که در آزمایشگاه شیمیایی می بینیم. این اسید کارهای بسیاری را به شرح زیر انجام می دهد:

1) پروتئین ها را با از بین بردن برخی از پیوندهای آنها تضعیف می کند.
2) مواد معدنی را از غذاهای مختلفی که می خوریم حل می کند
3) باکتری هایی که با غذا می خوریم باکتریهایی را که در معده ما وارد می شوند ، می کشد.

غذا چند دقیقه در دهان می ماند اما ساعت ها در معده می ماند. حداکثر ترشح رنین ، پپسین و هیدروکلریک اسید حدود دو ساعت بعد از خوردن وعده غذایی صورت می گیرد. هضم غذا در این زمان بسیار فعال ادامه می یابد.

هضم در معده اساساً با کمک دو آنزیم و اسید هیدروکلریک ، پروتئین ها را به واحدهای ساده تر پپتون تجزیه می کند.

دریچه خروج معده که بیشتر اوقات در طول روز بسته می شود ، گهگاه باز می شود و به مقدار بسیار کمی از مواد نیمه هضم شده / هضم شده اجازه می دهد تا بیشتر به روده کوچک ادامه دهند. این شیر به صورت خودکار باز و بسته می شود. این اجازه می دهد تا غذای نیمه مایع و خمیر نیمه هضم شده به روده ک ((تزریق سوما برای افزایش قد مقاله قبل تر)) وچک منتقل شود.

فرآیند روده کوچک:

روده کوچک لوله بزرگی است که غذای نیمه هضم شده از معده را پردازش می کند.

قسمت بالای روده کوچک به اثنی عشر گفته می شود و طول آن حدود 25 سانتی متر است. سه آب میوه اصلی وجود دارند که مواد غذایی را در روده کوچک هضم می کنند. آب صفرا ، یک ماده تلخ از کبد به دست می آید.

دوم از لوزالمعده و دیگری سوم از روده کوچک. آبمیوه حاصل از خرد شدن روده های کوچک از بسیاری نقاط در طول مسیر. روده کوچک تقریباً 5 تا 6 برابر بلندتر از قد خود است. به درستی در شکم تاشو است. بیشتر هضم در این روده کوچک صورت می گیرد.

روند هضم تا حدودی پیچیده است. آبهای لوزالمعده حاوی آنزیم ها و هورمون های زیادی است. این کمک می کند تا پپتونها (ا ((تزریق سوما برای افزایش قد مقاله قبل تر)) ز پروتئین ها) به اسیدهای آمینه جدا شوند.

آب لوزالمعده هم چربی ها و هم کربوهیدرات ها را هضم می کند. کربوهیدرات ها توسط آب لوزالمعده به گلوکز محلول تبدیل می شوند. به همین ترتیب ، لاکتوز (موجود در شیر) نیز به گلوکز محلول تبدیل می شود.

چربیها به کمک نوع دیگری از ترشح کبد هضم می شوند.

کبد آزمایشگاه شیمی بدن انسان است.

خون از قلب به کبد جریان می یابد. کبد سطح قند خون را ذخیره می کند و این قندها را در ماهیچه ها ذخیره می کند. اسیدهای آمینه را از خون گرفته و آنها را به پروتئین تبدیل کرده و آن را ذخیره می کند.

این پروتئین ها را در صورت نیاز بدن آزاد می کند. همچنین مواد سمی را از بین می برد و ویتامین ها و معدن را ذخیره می کند

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خرید پکیج افزایش قد 09368524133
خرید پکیج افزایش قد