افسانه های افزایش قد

تجربیات عمل افزایش قد

((تجربیات عمل افزایش قد مقاله قبل تر))

این که آیا شما قصد دارید “ایده ها را قرض بگیرید” یا برای ایجاد طراحی محوطه سازی خود برنامه ریزی کنید ، باید حداقل درک اصولی از اصول طراحی منظر داشته باشید.

احساس نکنید که باید هر اصل را در هر قسمت از برنامه خود اعمال کنید. صرف درک درستی از این اصول می تواند به شما در تولید ایده کمک کند و خلاقیت خود را افزایش دهد.

محوطه سازی بزرگ در چشمان خالق آن نهفته است. بنابراین ، در حالی که اصول طراحی منظره رهنمودهای خوبی برای پیروی از آنهاست ، احساس نکنید که آنها “باید قوانین” محوطه سازی را انجام دهند. چکیده و خلاقیت مجاز است.

وحدت باید یکی از اهداف اصلی در طراحی شما باشد. ممکن است به عنوان قوام و تکرار بهتر درک و اعمال شود. تکرار با تکرار عناصر یکسان مانند گیاهان ، گروههای گیاهی یا تزئینات در سراسر منظره ، وحدت ایجاد می کند. قوام باعث ایجاد وحدت می شود به این معنا که برخی یا همه عناصر مختلف چشم انداز در کنار هم قرار می گیرند تا یک کل را ایجاد کنند.

وحدت را می توان با قوام شخصیت عناصر در طرح ایجاد کرد. منظور من از نظر شخصیت ، اندازه ، ارتفاع ، بافت ، طرح های رنگی و عناصر مختلف است.

مثال خوب در استفاده از سنگهای سنگی و تخته سنگها است. اگر تاکنون یک طرح منظره را مشاهده کرده اید که دارای چندین رنگ و اندازه تخته سنگ های مختلف است ، پس می بینید که وحدت توسط این عنصر خاص ایجاد نشده است.

این فقط یک نمونه است اما این اصل در مورد سایر عناصر دیگر مانند گروه گیاهان و مواد صدق می کند.

یک راه ساده برای ایجاد وحدت در چشم انداز شما ، ایجاد باغ های تم است. ایجاد یک باغ تم وقتی آسانتر باشد که مربوط به چیزی باشد که شما به آن علاقه دارید یا اشتیاق دارید.

اگر به عنوان مثال به پروانه ها علاقه دارید ، می توانید با استفاده از گیاهانی که پروانه ها را جذب می کنند ، همچنین از مجسمه ها ، زیور آلات و سایر تزئینات مربوط به پروانه ها ، موضوعی بسازید.

وحدت باید حداقل از یک عنصر در منظره شما و ترجیحاً بیشتر بیان شود. استفاده از عناصر برای بیان یک ایده اصلی از طریق سبک مداوم و یک موضوع خاص همان چیزی است که هماهنگی ایجاد می کند.

سادگی در واقع یکی از اصول طراحی و هنر است. این یکی از بهترین راهنمایی هایی است که می توانید به عنوان مبتدی دنبال کنید یا خودتان این کار را انجام دهید. فقط چیزهای ساده را برای شروع نگه دارید. بعداً می توانید کارهای بیشتری انجام دهید.

به عنوان مثال ، ساده ترین کار در کاشت ، انتخاب دو یا سه رنگ و تکرار آنها در کل باغ یا چشم انداز است. نگه داشتن دکوراسیون به حداقل و در درون یک موضوع خاص و همچنین نگه داشتن منازل مانند تخته سنگها نیز سادگی است.

توازن در طراحی دقیقاً همانگونه است که کلمه دلالت دارد. حس برابری. اساساً دو نوع تعادل در طراحی منظر وجود دارد. متقارن و نامتقارن.

تعادل متقارن جایی است که عناصر ، مناطق و اشکال طراحی باغ کم و بیش به طور مساوی با یکدیگر فاصله دارند. با یک باغ به طور مساوی تقسیم شده ، هر دو طرف می توانند تمام یا بخشی از یک شکل ، فرم ، ارتفاع گیاه ، گروه بندی گیاهان ، رنگ ها ، اشکال تختخواب ، تم و غیره را به اشتراک بگذارند.

شاید شما به یاد بیاورید که وقتی کودک در کلاس هنر بودید ، چیزی شبیه به این ایجاد کنید. در جایی که یک تکه کاغذ می گیرید ، رنگ چلپ چلوپ را روی آن بکشید ، آن را به نصف بپیچانید ، آن را باز کنید و سپس به طرز جادویی طرحی متقارن جالبی ایجاد کنید. بنابراین تعادل یا طراحی متقارن ، نوعی تصویر آینه یا بازتاب است. ((تجربیات عمل افزایش قد مقاله قبل تر)) 

تعادل نامتقارن از طرف دیگر یکی از اصول طراحی منظره است که کمی پیچیده تر است. در حالی که برای ایجاد برخی وحدت ممکن است بافت ها ، اشکال ، رنگ ها و غیره ثابت باقی بمانند ، ممکن است شکل ها و مناظر هنری تصادفی تر باشند. این شکل تعادل اغلب مضامین جداگانه یا متفاوتی دارد که هرکدام دارای یک نوع جذابیت برابر اما متفاوت هستند.

نامتقارن ممکن است بهتر درک شود که در حقیقت عدم تعادل ، انتزاعی یا شکل آزاد است و در عین حال وحدت و تعادل را با تکرار برخی عناصر ایجاد می کند.

مثال خوب این می تواند جایی باشد که اشکال یا مسیرهای تختخواب در هر دو طرف خط تقسیم منظره متفاوت باشد ، در حالی که هنوز برخی از عناصر و گیاهان یکسان را به اشتراک می گذارند. یک طرف می تواند با احساس جریان خم شود در حالی که طرف دیگر مستقیم ، مستقیم ، سخت و کاملاً متضاد است. باز ه ((تجربیات عمل افزایش قد مقاله قبل تر)) م ، وحدت و تعادل از طریق دیگر عناصر ایجاد می شود.

کنتراست می تواند بسیار جالب باشد و این نوع فرم می تواند تضاد منظمی ایجاد کند. خطوط روان چشم را خوشحال می کنند اما تضاد جسورانه منحنی همراه با یک خط مستقیم می تواند بسیار جالب باشد.

تعادل نامتقارن به شکل باغ شما بستگی ندارد. می تواند باشد اما به طور کلی اینگونه نیست.

یک مثال ممکن است در جایی باشد که یک طرف باغ عمدتاً درختان سایه بزرگ باشد ، در حالی که طرف دیگر عمدتا باغ گل با رشد کمتری یا حتی ترکیبی از هر دو مثال است. همانطور که قبلاً بیان کردم ، محوطه سازی می تواند انتزاعی باشد و در عین حال وحدت خود را از طریق سایر عناصر مانند سنگ ، گیاهان و تزئینات حفظ کند.

تضاد و هماهنگی همچنین با استفاده از گیاهان حاصل می شود. شاخ و برگهای زیبا شاخ و برگهای درشت تر ، برگهای دور آجیل برگهای تند و همچنین تعارف و تضادهای رنگی.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خرید پکیج افزایش قد 09368524133
خرید پکیج افزایش قد