افسانه های افزایش قد

افزایش قد از نظر دکتر ضیایی

((افزایش قد از نظر دکتر ضیایی مقاله قبل تر))

خوانایی و خوانایی دو کار متفاوت است که مورد نیاز تایپوگرافی خوب است. بنابراین تفاوت چیست؟
خوانا بودن به این معنی است که چگونه می توان یک حرف را از حروف دیگر یا “وضوح” یک نوع نوشتار متمایز کرد. قابلیت خواندن توسط طراح آن به قلم (یا نه) ساخته شده است و تا حد زیادی فراتر از کنترل تایپ است. فونت های سری Sans (آنهایی که فاقد سری هستند ، تزیینات افقی در قسمت بالا و پایین حروف) خوانا تر به حساب می آیند و معمولاً برای عناوین ، علائم و متن صفحه نمایش رایانه مورد استفاده قرار می گیرند.

خوانایی عبارت است از سهولت نسبی که با استفاده از آن می توان حروف را در کلمات ، جملات و پاراگراف ها نوشت. بلوک های طولانی تر متن برای نگه داشتن خواننده و تقویت درک لازم است. تنظیم متن در ستونها طول خط کوتاه تری را ایجاد می کند ، که این امر خوانایی را بهبود می بخشد. متن تنظیم شده با “تراز راست راست” قابل خواندن بیشتر از متن است که با نیروی “توجیه شده” یا دستکاری شده برای ترسیم در حاشیه های چپ و راست قرار دارد. فضای سفید ، زیر عناصر و عناصر دیگری که باعث شکستن متن می شوند ، به مکان استراحت چشم خواننده می دهند و به جلوگیری از خستگی کمک می کنند.

کالین ویلدون ، نویسنده Type & Layout که در تحقیقات خود در زمینه تایپوگرافی برای رسانه های چاپ یافت ، گفت: “اگر طراح قصد دارد آن را بخواند و درک کند ، کپی بدن باید به صورت serif تنظیم شود. بیش از پنج برابر بیشتر خوانندگان اح ((افزایش قد از نظر دکتر ضیایی مقاله قبل تر)) تمالاً خوب نشان می دهند. درک کردن از نوع بدنه سری به جای نوع بدنه بدون sif serif استفاده می شود. “

خود سریال ها یک “افق آسمان” را تشکیل می دهند ، و به خواننده در شناخت شخصیت و توانایی خواندن گروه های کلمات به جای یک کلمه در هر زمان کمک می کند. عناصر ضخیم و نازک بیشتر چهره های سریال همچنین به چشم کمک می کند تا بین شخصیت ها تفاوت قایل شود. تشخیص نامه ها و کلمات قابل خواندن.

برای به حداکثر رساندن خوانایی ، بهتر است از افراط و تفریط خودداری کنید. چهره هایی را انتخاب کنید که دارای:

– نامه هایی با عرض شخصیت مشابه به جای تغییرات زیاد در عرض
– نسبت های متوسط ​​به عرض (حروف خیلی نازک یا چربی)
– حروف کوچک با قد متوسط ​​(خیلی کوتاه یا قد بل ((افزایش قد از نظر دکتر ضیایی مقاله قبل تر)) ند نسبت به کلاه های آن)
– تغییرات کوچک در وزن سکته مغزی (ضخامت های مشابه بین قسمت های حروف)
– “پیشخوان” های متوسط ​​(فضای بسته در داخل حروف مانند e ، a ، b ، d ، g ، o ، p & q) به جای اندازه های بزرگ یا کوچک
– اشکال ساده و بدون برفک یا تزئیناتی که می تواند در جریان مداخله کند و خواننده را خسته کند

ما می خواهیم مطالب ما خوانده شود. بیایید آن را دوستانه خواننده کنیم.

لیندا پیتزیتولا مدیر شرکت Kauai Design Graphics، Inc است ، یک شرکت طراحی گرافیک ، کپی نویسی و بازاریابی در جزیره Kauai ، هاوایی. مشترکین سه ماهه الکترونیکی وی ، Graphics Grapevine ، مقالات و نکاتی درباره طراحی ، نوشتن ترغیب کننده و بازاریابی مشاغل کوچک دریافت می کنند. برای دیدن نمونه هایی از طرح او

منبع مقاله: http://EzineArticles.com/3547655

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خرید پکیج افزایش قد 09368524133
خرید پکیج افزایش قد